WITAMY

WYNAJEM SALI

Odwiedź nasz profil!

Partnerzy

STRAŻACKI INTERNET

IMIENINY

Dzisiaj: Marii Swiatozara
Jutro: Wiesława Leokadii
Pojutrze: Julii Danieli

LICZNIK

Wizyty dzisiaj73
Wizyty wczoraj60
Cały tydzień462
Cały miesiąc462
Wszystkie174574
 
Start
Ćwiczenia OSP - 17.09.2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 19 września 2017 21:07

W niedzielę 17 września, strażacy z naszej jednostki spotkali się na ćwiczeniach. Ponieważ pogoda nie sprzyjała plenerowym założeniom, spotkanie odbyło się w garażach, a jego tematem były zagadnienia z zakresu ratownictwa medycznego. Realizowaliśmy założenia z zakresu pierwszej pomocy i kwalifikowanej pierwszej pomocy. Pierwszym poruszonym tematem był wstęp do działań medycznych w OSP, omówiony na podstawie procedur kwalifikowanej pierwszej pomocy. Szczególnie ważne było przypomnienie zasad bezpieczeństwa ratownika udzielającego pomocy. Następnie strażacy oraz grupa dziewczyn z MDP zmierzyli się z osobą nieprzytomną- z zachowanym oddechem oraz nieoddychającą. Zadanie polegało na- odpowiednio- ułożeniu w pozycji bezpiecznej oraz masażu pośrednim serca i wentylacji przy pomocy worka samorozprężalnego.

 

 

Następnie strażacy JOT przypomnieli wiadomości z zakresu postępowania z poszkodowanym urazowym, tj. stabilizacja głowy i odcinka szyjnego kręgosłupa, szybkie badanie urazowe, układanie poszkodowanego na noszach. Przećwiczono praktycznie możliwość szybkiej ewakuacji kierowcy z samochodu przy pomocy chwytów ratowniczych oraz z wykorzystaniem noszy typu deska. W części przeznaczonej dla strażaków biorących udział w akcjach ratowniczych, druhny MDP uczestniczyły jako obserwatorki.

 

 

Ćwiczenia stały się wstępem do doskonalenia z zakresu ratownictwa medycznego i drogowego. Wzięli w nich udział strażacy z tytułem ratownika oraz osoby dopiero oczekujące na skierowanie na kurs. Wnioski wyciągnięte podczas ćwiczeń pozwolą na jeszcze sprawniejsze działanie w przyszłości.

 

Zapraszamy do naszej galerii na relację zdjęciową z ćwiczeń!


Poprawiony: wtorek, 19 września 2017 22:04