WITAMY

WYNAJEM SALI

Odwiedź nasz profil!

Partnerzy

STRAŻACKI INTERNET

IMIENINY

Dzisiaj: Elżbiety Seweryna
Jutro: Anatola Sedzimira
Pojutrze: Janusza Konrada

LICZNIK

Wizyty dzisiaj11
Wizyty wczoraj80
Cały tydzień91
Cały miesiąc1896
Wszystkie170686
 
Start
23. Rocznica pożaru kościółka U Krzyża w Chabówce PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 07 października 2017 23:47

1 października 2017 roku, jak w każdą pierwszą niedzielę października, strażacy z okolic Rabki i Nowego Targu spotkali się przy kościółku "Na Obidowej" w Chabówce, by świętować 23. rocznicę ocalenia świątyni z pożaru. Podczas homilii ks. Krzysztof Ziaja wypowiedział słowa o powołaniu do pomocy bliźnim, które cechuje strażaków- zarówno zawodowych, jak i ochotników. Porównał też strażaków biorących udział w akcji w 1994 roku do aniołów zesłanych przez Boga, dzięki którym udało się uratować kościół przez całkowitym zniszczeniem, a w późniejszym czasie także odbudować. Po zakończeniu Mszy i wyprowadzeniu pododdziałów, zaproszeni goście udali się na strażacki poczęstunek.

 

 

Zapraszamy do naszej galerii na fotorelację z uroczystej Mszy Świętej!

 

Galerie z Mszy również na stronach: