WITAMY

WYNAJEM SALI

Odwiedź nasz profil!

Partnerzy

STRAŻACKI INTERNET

IMIENINY

Dzisiaj: Izoldy Ireneusza
Jutro: Rufina Donata
Pojutrze: Dionizego Julii

LICZNIK

Wizyty dzisiaj32
Wizyty wczoraj79
Cały tydzień32
Cały miesiąc476
Wszystkie184400
 
Start
Gminne obchody Dnia Strażaka w Ponicach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 13 maja 2018 13:31

W niedzielę 6 maja delegacja z naszej OSP wzięła udział w gminnych obchodach Dnia Strażaka, organizowanych w tym roku przez Ochotniczą Straż Pożarną w Ponicach. Obchody rozpoczęły się przemarszem pododdziałów spod remizy do miejscowego kościoła, gdzie odprawiona została uroczysta Msza Święta, z akompaniamentem orkiestry OSP Rabka-Zdrój. Po Mszy strażacy przeszli na plac pod remizą OSP Ponice, gdzie rozpoczęła się oficjalna część uroczystości. Po złożeniu meldunku przez dowódcę uroczystości, Komendanta Gminnego Jana Surówkę na ręce Prezesa Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Edwarda Siarki, nastąpiło wciągnięcie flagi państwowej na maszt i odegranie Mazurka Dąbrowskiego. Następnie zaproszeni goście wręczyli strażakom szereg medali i odznaczeń, w tym medale "Za Zasługi dla Pożarnictwa", odznaki "Za wysługę lat" oraz "Strażak Wzorowy", a także odznaki MDP.

 

fot. Gorce24.pl

Po wręczeniu odznaczeń, głos zabrali zaproszeni goście, którzy złożyli strażakom życzenia z okazji dnia święta ich patrona, oraz dziękowali za dotychczasową służbę. Na zakończenie oficjalnej części uroczystości odbyła się defilada pododdziałów. Po jej zakończeniu strażacy zostali zaproszeni na poczęstunek, przygotowany przez gospodarzy.

 

fot. Gorce24.pl

 

Galerie z uroczystości:
Poprawiony: niedziela, 13 maja 2018 13:55