WITAMY

WYNAJEM SALI

Odwiedź nasz profil!

Partnerzy

STRAŻACKI INTERNET

IMIENINY

Dzisiaj: Ildefonsa Rajmunda
Jutro: Rafała Felicji Franciszka
Pojutrze: Pawła Milosza

LICZNIK

Wizyty dzisiaj37
Wizyty wczoraj54
Cały tydzień253
Cały miesiąc1966
Wszystkie178720
 
Start
Wypadek motocyklisty na Zakopiance - 6.05.2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 06 maja 2018 18:46

W niedzielę 6 maja o godzinie 18.25 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Nowym Targu zadysponowało naszą jednostkę do zabezpieczenia miejsca lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w okolicy polany Jamne w Rdzawce. Do działań zgodnie z poleceniem Dyżurnego wyruszył zastęp GBA. Helikopter pojawił się na miejscu krótko przed naszym przyjazdem. Na terenie działań pracowali ratownicy medyczni, załoga trzech radiowozów WRD KPP Nowy Targ oraz OSP Rdzawka, krótko po nas na miejsce dotarł zastęp JRG Rabka, który do Rdzawki udawał się z prowadzonych równolegle działań. Na miejscu okazało się że doszło do wypadku z udziałem motocyklisty Crossowego, który miał miejsce w obrębie DK nr 47, tzw. "Zakopianki". Poszkodowany mężczyzna znajdował się pod opieką ratowników z obecnego na miejscu Zespołu Ratownictwa Medycznego. Zadania strażaków OSP Chabówka polegały na kierowaniu ruchem podczas działań, pomocy w transporcie poszkodowanego oraz zabezpieczeniu terenu podczas startu śmigłowca HEMS. Nieprzytomny mężczyzna z ciężkimi obrażeniami ciała został przetransportowany przez lotniczy Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala CUMRiK w Krakowie. Po odlocie śmigłowca działania JRG oraz OSP zostały zakończone, strażacy wrócili do jednostek.

 

fot. MC

W działaniach brały udział:

Siły i środki Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Rabce:
492[K]21- GBA 2,5/24 MAN TGM 13.290/Stolarczyk

Siły i środki OSP KSRG:
499[K]70- SLRt Iveco Turbo Daily 65C15/Wawrzaszek- OSP Rdzawka

Siły i środki OSP spoza KSRG:
497[K]97- GBA 3/24 DAF 75/Doeschot Rosenbauer- OSP Chabówka


Państwowe Ratownictwo Medyczne:
K02 78- P - Mercedes Benz Sprinter 316 CDI/AutoForm- SOR Nowy Targ/MS Rabka-Zdrój
SP-HXC- Ratownik 6- Eurocopter EC135P2+ - Lotnicze Pogotowie Ratunkowe/Kraków-Balice

Oraz trzy radiowozy WRD KPP Nowy Targ

 

fot. MC

Poprawiony: wtorek, 11 września 2018 00:29