WITAMY

WYNAJEM SALI

Odwiedź nasz profil!

Partnerzy

STRAŻACKI INTERNET

IMIENINY

Dzisiaj: Benedykta Izydora
Jutro: Katarzyny Wincentego
Pojutrze: Izoldy Ireneusza

LICZNIK

Wizyty dzisiaj29
Wizyty wczoraj80
Cały tydzień564
Cały miesiąc300
Wszystkie184224
 
Start
Wizyta trzecioklasistów w naszej remizie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 29 stycznia 2018 13:43

Rankiem 15 stycznia, naszą remizę odwiedziły dzieci z klasy III A ze Szkoły Podstawowej w Chabówce. Zamiarem dzieciaków było zapoznanie się z charakterem służby strażaka-ochotnika oraz z wyposażeniem naszej jednostki. Grupę przywitał naczelnik, po czym zaprosił wszystkich w miejsce gdzie rozpoczynamy każdą akcję ratowniczą- do dyżurki alarmowej. Po krótkim zapoznaniu z jej funkcjonowaniem, dzieci przeszły na garaże. Tam na początek strażacy przedstawili środki ochrony indywidualnej, czyli ubranie bojowe stosowane przy akcjach.

 

fot. OSP Chabówka

Następnym, jednym z najbardziej interesujących punktów szkolnej wycieczki do naszej strażnicy, stała się prezentacja wyposażenia bojowego OSP. Od zwykłych węży tłocznych, poprzez linię szybkiego natarcia, sprzęt burzący, piły, pilarki, pompy, aż po nowości jak prądownica Turbo, lanca mgłowa, kamera termowizyjna, znajdujące się na samochodzie GBA DAF. Później dzieciakom zaprezentowany został najnowszy samochód OSP Chabówka, SLRt Ford. Dzieci miały okazję na własne oczy zobaczyć jak pracują potężne nożyce oraz rozpieracze hydrauliczne do cięcia i rozginania karoserii samochodowych. Zobaczyły też jak wygląda strażak przygotowany do wejścia do zadymionego budynku oraz jak prowadzi się korespondencję radiową podczas akcji. Na koniec strażacy zaprezentowali sprzęt do udzielania pomocy medycznej, a dzieci mogły zobaczyć krótką prezentację pomocy rannemu motocykliście.

 

fot. OSP Chabówka

Dzieci skorzystały również z możliwości zobaczenia samochodów strażackich od środka, z perspektywy kierowcy, dowódcy lub załogi. Na sam koniec wizyty trzecioklasiści odwiedzili jeszcze część biurowo- szkoleniową naszej remizy, w której znajduje się m.in. sala konferencyjno- szkoleniowa, biuro Zarządu i siłownia. Mamy nadzieję że ta wizyta nie będzie ostatnią w naszej jednostce, i że przynajmniej część z odwiedzających zasili szeregi naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

 

fot. OSP Chabówka

 

Zapraszamy do naszej galerii na fotorelację!

Poprawiony: poniedziałek, 29 stycznia 2018 13:51