WITAMY

WYNAJEM SALI

Odwiedź nasz profil!

Partnerzy

STRAŻACKI INTERNET

IMIENINY

Dzisiaj: Marii Swiatozara
Jutro: Wiesława Leokadii
Pojutrze: Julii Danieli

LICZNIK

Wizyty dzisiaj83
Wizyty wczoraj60
Cały tydzień472
Cały miesiąc472
Wszystkie174584
 
Start
Pielgrzymi ŚDM w Chabówce PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 27 lipca 2016 11:56

 

W ubiegły poniedziałek parafia w Chabówce powitała pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży, którzy przybyli do naszej miejscowości. Znaczną ich część stanowili Francuzi, którzy przyjechali do Chabówki z Orleanu trzema autobusami. Na miejscu powitali ich wolontariusze oraz parafianie, na czele z ks. proboszczem Pawłem Skowronem.

 

Wcześniej wolontariusze z Chabówki poprosili druhów naszej OSP o pomoc w kierowaniu ruchem na Drodze Wojewódzkiej przebiegającej przez naszą miejscowość, aby pielgrzymi mogli bezpiecznie opuścić autokary i dotrzeć do kościoła. Strażacy pomogli również kierowcom autokarów, którzy ze względu na barierę językową mieli trudności z lokalizacją na GPS-ach miejsca zakwaterowania w Zawoi.

 

 

Galeria z powitania pielgrzymów w Chabówce:

Poprawiony: środa, 27 lipca 2016 12:07