WITAMY

WYNAJEM SALI

Odwiedź nasz profil!

Partnerzy

STRAŻACKI INTERNET

IMIENINY

Dzisiaj: Walerego Karola
Jutro: Franciszka Józefa
Pojutrze: Macieja Martyny

LICZNIK

Wizyty dzisiaj56
Wizyty wczoraj84
Cały tydzień140
Cały miesiąc2410
Wszystkie179164
 
Start
IV Memoriał Marii Kaczyńskiej i wizyta Prezydenta Andrzeja Dudy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 20 lutego 2016 00:02

W czwartek 18 lutego na stoku Polczakówka w Rabce odbywał się IV Memoriał Marii Kaczyńskiej. Tegoroczne zawody narciarskie patronatem objął Prezydent RP. Strażacy OSP Chabówka brali udział w pomocy organizacyjnej a także zabezpieczeniu zawodów oraz wizyty Prezydenta Andrzeja Dudy. Zmagania narciarskie odbywały się w różnych kategoriach wiekowych, również w kategorii VIP, gdzie startowali parlamentarzyści oraz przedstawiciele samorządu. Wśród uczestników z grupy VIP byli m.in. wicepremier prof. Piotr Gliński, minister Antoni Macierewicz, wiceminister Jarosław Stawiarski, poseł Wiesław Janczyk. Około godziny 13. na Polczakówce pojawił się Prezydent Andrzej Duda, który- mimo iż nie startował w punktowanej części zawodów- zgodnie z daną rok temu obietnicą pojawił się w Rabce. Tuż przed rozpoczęciem zmagań w ostatniej kategorii zjechał na nartach kilka razy, za co licznie zgromadzeni pod stokiem kibice nagrodzili go brawami. Zanim prezydent udał się na poczęstunek, chętnie pozował do zdjęć i rozdawał autografy.

Po zawodach odbyła się dekoracja zwycięzców. Wśród VIP-ów na podium IV Memoriału Marii Kaczyńskiej stanęli: w kategorii kobiet jedyna startująca, radna powiatowa Katarzyna Kubasiak, w kategorii mężczyzn radny powiatowy Tomasz Turski, wicepremier Piotr Gliński oraz wiceminister Jarosław Stawiarski.

 

fot. Piotr Kuczaj - Rabka-Zdrój

Po dekoracji zwycięzców Prezydent Andrzej Duda stanął również do zdjęcia ze strażakami z naszej jednostki, którzy brali udział w zabezpieczeniu.

 

W działaniach pod stokiem Polczakówka, oprócz strażaków OSP Chabówka, brali udział również nasi koledzy ze Rdzawki i Ponic. Wśród innych służb zaangażowanych w zabezpieczenie IV Memoriału Marii Kaczyńskiej byli też ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR oraz ratownicy medyczni z firmy InterMed, bezpieczeństwo zapewniali policjanci KPP Nowy Targ i KWP Kraków oraz funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu.

 

 

Galerie zdjęć z Memoriału:


 

 

Poprawiony: sobota, 20 lutego 2016 00:26