WITAMY

WYNAJEM SALI

Odwiedź nasz profil!

Partnerzy

STRAŻACKI INTERNET

IMIENINY

Dzisiaj: Alberta Leopolda
Jutro: Gertrudy Edmunda
Pojutrze: Grzegorza Salomei

LICZNIK

Wizyty dzisiaj59
Wizyty wczoraj72
Cały tydzień364
Cały miesiąc1400
Wszystkie170190
 
Start
Ostrzeżenie pogodowe - 13.05.2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 13 maja 2014 19:07


W związku z nadchodzącymi intensywnymi opadami deszczu, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pogodowe dla kilku województw południowej Polski, w tym dla województwa małopolskiego.


W treści komunikatu IMGW czytamy: "W związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu, w okresie obowiązywania ostrzeżenia, w zlewniach: Soły, Skawy, Raby, Dunajca, Ropy oraz na mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły na terenie województwa, prognozowany jest wzrost poziomu wody do strefy stanów wysokich z przekroczeniem stanów ostrzegawczych, a w dalszej kolejności stanów alarmowych. Na Wiśle prognozowany jest wzrost poziomu wody do strefy stanów wysokich z możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych".

W związku z powyższym, należy liczyć się z możliwością wystąpienia powodzi lub lokalnych podtopień.


Więcej o ostrzeżeniu:

 

Bieżącą dyskusję o zagrożeniu intensywnymi opadami można śledzić na Forum Stowarzyszenia Polscy Łowcy Burz.

Poprawiony: piątek, 23 maja 2014 23:16