WITAMY

WYNAJEM SALI

Odwiedź nasz profil!

Partnerzy

STRAŻACKI INTERNET

IMIENINY

Dzisiaj: Marii Swiatozara
Jutro: Wiesława Leokadii
Pojutrze: Julii Danieli

LICZNIK

Wizyty dzisiaj83
Wizyty wczoraj60
Cały tydzień472
Cały miesiąc472
Wszystkie174584
 
Start
Dzień Strażaka 2014 w Chabówce PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 05 maja 2014 20:52

 

4 maja, w dniu święta naszego patrona, obchodziliśmy w Chabówce Dzień Strażaka. Obchody zaczęły się od Mszy Świętej o godzinie 10.30, na którą strażacy wraz z pocztem sztandarowym udali się prosto spod remizy. Podczas kazania ks. proboszcz Paweł Skowron podkreślał rolę Ochotniczej Straży Pożarnej w kształtowaniu społeczności lokalnej, jak i podczas prowadzenia działań ratowniczych. Odniósł się również do osoby świętego Floriana- patrona zawodów związanych z ogniem, w tym strażaków.

Po Mszy przemaszerowaliśmy pod remizę, gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości. Strażakom wręczono szereg medali za wysługę lat, odznaczono kilkoro członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. W szczególny sposób podziękowano również obecnym na uroczystości Żonom strażaków- ochotników. Po odprowadzeniu sztandaru i zakończeniu części oficjalnej, wspólnie zasiedliśmy do poczęstunku.

Zapraszamy do galerii na pełną fotorelację autorstwa Rafała Zająca- druha OSP Chabówka

Poprawiony: poniedziałek, 05 maja 2014 21:13