Start NASZE AKCJE Akcje 2012
Ćwiczenia ze sprzętem ratownictwa technicznego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 21 listopada 2017 00:16

W sobotę 18 listopada, dzięki uprzejmości właścicieli złomowiska w Rabie Wyżnej, strażacy OSP Chabówka mieli okazję do praktycznego przećwiczenia pracy z hydraulicznym sprzętem ratownictwa technicznego. Szkolenie zorganizował zastępca naczelnika, dh Konrad Kalinowski.

 

fot. OSP Chabówka

Podczas zajęć strażacy ćwiczyli pracę z rozpieraczem ramieniowym, rozpieraczem kolumnowym oraz nożycami, demontując samochody poprzez otwarcie maski i klapy bagażnika, wyważenie drzwi, wycięcie słupków a następnie dachu. Całość poprzedzona była teorią i praktyką dotyczącą stabilizacji, usunięcia szyb oraz zabezpieczenia poduszek powietrznych.

 

 

fot. OSP Chabówka

 

Na większą fotorelację z ćwiczeń zapraszamy do naszej galerii!

 

Zapraszamy również na film dostępny TUTAJ!


Poprawiony: wtorek, 05 grudnia 2017 13:07