WITAMY

WYNAJEM SALI

Odwiedź nasz profil!

Partnerzy

STRAŻACKI INTERNET

IMIENINY

Dzisiaj: Bogdana Borysa
Jutro: Klary Lidii
Pojutrze: Lecha Euzebii

LICZNIK

Wizyty dzisiaj66
Wizyty wczoraj110
Cały tydzień249
Cały miesiąc886
Wszystkie274014
 
Start
Pożar butli z acetylenem w Chabówce - 23.10.2021 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 02 listopada 2021 19:56

W sobotę 23 października 2021 roku o godzinie 12.22 Dyżurny SKKP w Nowym Targu zadysponował zastęp GBA z naszej jednostki do incydentu związanego z butlą z gazem technicznym. Równocześnie z JRG Rabka wyruszył zastęp GBA. Po dojeździe na miejsce stwierdzono pożar butli z acetylenem. KDR z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej wyznaczył strefę zagrożenia, w związku z koniecznością długiego chłodzenia butli zadysponował ciężki samochód gaśniczy z JRG, a następnie w porozumieniu ze strażakami z naszej OSP- cysternę. Bezpośrednie działania w strefie prowadziła rota JRG Rabka, która ugasiła pożar, a następnie podawała prąd wody w celu chłodzenia butli, ustawiając się za ścianą. Ratownicy OSP Chabówka zabezpieczyli miejsce, zbudowali linie zasilające oraz punkt czerpania wody. Jeden z ratowników z naszej jednostki nawiązał również kontakt z dyżurnym ruchu PKP, potwierdzając możliwość bezpiecznego prowadzenia linii zasilającej przez tory kolejowe. Chłodzenie butli prądem wody z kontrolą kamerą termowizyjną trwało około 75 minut, po czym butla została umieszczona w wodzie.

 W międzyczasie doszło do pożaru zabudowań w Rokicinach Podhalańskich, początkowo z Chabówki do pożaru przedysponowano zastępy GCBA z JRG oraz cysternę z naszej jednostki. Około godziny 14.20 KDR zakończył działania na miejscu pożaru butli, i również obydwa GBA udały się do pożaru w Rokicinach.

 W działaniach uczestniczyły:

Siły i środki Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Rabce:
492[K]21- GBA 2,5/24 MAN TGM 13.290/Stolarczyk
492[K]25- GCBA 9/60 Volvo FMX 430/Bocar

Siły i środki Ochotniczej Straży Pożarnej w Chabówce:
497[K]48- SCCs 18 Volvo FH12/Metalchem
497[K]97- GBA 3/24 DAF 75/Rosenbauer

Komisariat Policji w Rabce:
G933- Kia Cee'd 2.0 CRDiZdjęcia w naszej galerii TUTAJ

 

Artykuł prasowy z galerią:


Poprawiony: wtorek, 16 listopada 2021 19:01