WITAMY

WYNAJEM SALI

Odwiedź nasz profil!

Partnerzy

STRAŻACKI INTERNET

IMIENINY

Dzisiaj: Dagmary Aleksandry
Jutro: Lucji Otylii
Pojutrze: Alfreda Izydora

LICZNIK

Wizyty dzisiaj67
Wizyty wczoraj74
Cały tydzień257
Cały miesiąc742
Wszystkie174854
 
Start
Rok 2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 03 stycznia 2016 00:13

 

Za nami rok 2015. Upłynął on dla naszej jednostki względnie spokojnie. Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Nowym Targu dysponowało nas do zdarzeń 13 razy (11 pożarów, 1 miejscowe zagrożenie, 1 alarm fałszywy). Dwukrotnie zdarzenie miało miejsce w Chabówce (zalanie budynku, fałszywy alarm z czujki pożarowej w kościółku U Krzyża), łącznie ośmiokrotnie byliśmy dysponowani na teren naszej gminy. 5 razy wyjeżdżaliśmy poza teren naszej gminy, jeden z tych wyjazdów dotyczył innego powiatu (Skomielna Biała), ponadto pracowaliśmy również na terenie gmin Raba Wyżna (Skawa, Rokiciny) oraz Spytkowice. Pierwszy raz w roku 2015 wyjechaliśmy w Noc Sylwestrową około godziny 1.40, ostatni alarm w ubiegłym roku miał miejsce w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, kilka minut przed północą.  5 pożarów dotyczyło budynków gospodarczych, 4 dotyczyły budynków handlowych/usługowych/produkcyjnych, 2 zdarzenia miały miejsce w budynkach mieszkalnych, 1 w pustostanie. Jednostka nie była dysponowana do zdarzeń komunikacyjnych. Podczas żadnego z pożarów nikt nie zginął, ogółem było kilka osób poszkodowanych którym pomocy udzielili ratownicy medyczni pogotowia ratunkowego. Strażacy OSP Chabówka raz brali udział w działaniach z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy u osoby poszkodowanej.

 

Szczegóły dotyczące naszych akcji w roku 2015 TUTAJ

 

W roku 2015 odbyliśmy szereg szkoleń doskonalących, pośród realizowanych zagadnień były m.in. działania ratowniczo- gaśnicze podczas pożarów, działania w sprzęcie ochrony układu oddechowego przy pożarach wewnętrznych, działania podczas wypadków komunikacyjnych, organizacja miejsca akcji, organizacja zaopatrzenia wodnego, prowadzenie korespondencji radiowej, kwalifikowana pierwsza pomoc oraz pierwsza pomoc przedmedyczna, techniki ewakuacji. Jedne ćwiczenia odbyliśmy na obiekcie, w budynku przedszkola w Chabówce. Podczas ww. ćwiczeń personel przedszkola ewakuował dzieci z budynku, podczas próbnego alarmu, o którym wychowawcy nie byli wcześniej informowani, co miało sprawdzić przygotowanie pracowników przedszkola oraz wychowanków na wypadek realnego zagrożenia. Ponadto część wewnętrznych zajęć miała charakter teoretyczny, pozostałe realizowaliśmy w budynku remizy, na placu oraz w blaszanych garażach obok remizy, w okolicach nowej remizy, a także jedne, wcześniej wspomniane zajęcia w przedszkolu. W ubiegłym roku nie odbyły się gminne zawody sportowo- pożarnicze ani manewry gminne.

W szkoleniach kwalifikacyjnych w roku 2015 udział brało pięciu druhów OSP Chabówka, cała piątka uczestniczyła w szkoleniu z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Oczywiście wszyscy ukończyli kurs z wynikiem pozytywnym. W kwietniu ubiegłego roku nasza OSP została również wpisana do rejestru jednostek współpracujących z Systemem Państwowe Ratownictwo Medyczne, co otworzyło nam drogę do działań z zakresu KPP zgodnie z ustawą o PRM.

Tyle wstępnego podsumowania roku, dotyczącego działalności bojowej OSP Chabówka. Całość podsumowań dotyczących działalności statutowej oraz bojowej, współpracy z lokalną społecznością oraz pracy z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą za rok 2015, pojawi się na stronie OSP Chabówka po Walnym Zebraniu Sprawozdawczo- Wyborczym, o którym również poinformujemy na naszej stronie internetowej.

Poprawiony: niedziela, 03 stycznia 2016 00:30