WITAMY

WYNAJEM SALI

Odwiedź nasz profil!

Partnerzy

STRAŻACKI INTERNET

IMIENINY

Dzisiaj: Gertrudy Edmunda
Jutro: Grzegorza Salomei
Pojutrze: Romana Klaudyny

LICZNIK

Wizyty dzisiaj237
Wizyty wczoraj79
Cały tydzień621
Cały miesiąc1657
Wszystkie170447
 
Start
Plama na Zakopiance PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 26 sierpnia 2014 18:40

zdjęcie ilustracyjne

We wtorek 26 sierpnia tuż przed godziną 13.15, Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Nowym Targu zadysponowało naszą jednostkę do działań na Zakopiance na Zaborni. Z remizy wyruszył zastęp GBA DAF. Po dojeździe na miejsce okazało się, że z przejeżdżającego wcześniej na odcinku z Rabki w kierunku Krakowa TIR-a, wyciekała oleista ciecz. Ponieważ substancja ta zagrażała poślizgiem jadących drogą samochodów, zadecydowano o zamknięciu odcinka Zakopianki do czasu neutralizacji plamy. Jednocześnie policja wyznaczyła objazd przez Rabkę. Zadanie neutralizacji wycieku spoczęło na zarządcy drogi- Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad). Strażacy z OSP Chabówka zabezpieczali teren do końca działań, do remizy wrócili ok. 15.30. W akcji na terenie naszego powiatu brały udział również zastępy JRG Rabka. Sprawcą zdarzenia okazał się kierujący TIR-em Łotysz, którego udało się zatrzymać dopiero na terenie powiatu myślenickiego.

 

Więcej:

Poprawiony: wtorek, 26 sierpnia 2014 19:04