WITAMY

WYNAJEM SALI

Odwiedź nasz profil!

Partnerzy

STRAŻACKI INTERNET

IMIENINY

Dzisiaj: Dagmary Aleksandry
Jutro: Lucji Otylii
Pojutrze: Alfreda Izydora

LICZNIK

Wizyty dzisiaj67
Wizyty wczoraj74
Cały tydzień257
Cały miesiąc742
Wszystkie174854
 
Start
Pieniądze na remizę PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 03 stycznia 2012 08:07

Dobra wiadomość dla Chabówki, Rada Miejska Rabki-Zdroju przyznała nam dotację w wysokości 500 000 zł na kolejny etap budowy naszej remizy.

Artykuł ze strony www.rabka.pl

"Rada Miejska w Rabce-Zdroju przyznała 500 tysięcy złotych dotacji dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Chabówce na kontynuację budowy remizy w 2012 roku. Obiekt powstaje obok stadionu piłkarskiego. Razem z OSP Samorząd chce też w tym roku złożyć do Lokalnej Grupy Działania wniosek na pozyskanie kolejnych 500 tys. zł na to zadanie. „Myślimy, że te pieniądze pozwolą na wykonanie co najmniej stanu surowego. W następnych latach będziemy kontynuować prace wykończeniowe, tak aby za trzy lata oddać remizę do użytku” - informuje burmistrz Ewa Przybyło. Pozostałe jednostki, czyli OSP Rdzawka i Ponice, otrzymały w tym roku dotacje po 50 tysięcy złotych. „Wynika to z tego, że obie jednostki borykają się z problemami własnościowymi. Ponice muszą w pierwszej kolejności wyregulować brzeg rzeki i to jest warunek RZGW przekazania terenu na którym stoi remiza, a w Rdzawce musimy wyprowadzić stan własnościowy remizy. Jeśli nam się to uda, będziemy lokować adekwatnie większe pieniądze w rozwój tych jednostek” - wyjaśnia burmistrz."

Poprawiony: wtorek, 03 stycznia 2012 08:11