Start NASZE AKCJE Ćwiczenia OSP
Uroczyste przekazanie samochodu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 19 lutego 2017 20:13

17 lutego 2017 roku na placu wewnętrznym Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie odbyła się uroczystość poświęcenia i przekazania samochodów ratowniczo- gaśniczych, pozyskanych w ubiegłym roku przy współfinansowaniu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Oficjalna część rozpoczęła się o godzinie 12.00 odegraniem Hejnału Mariackiego, po którym dowódca uroczystości złożył meldunek na ręce zastępcy Komendanta Głównego PSP, st. bryg. Marka Jasińskiego. Na maszt została wciągnięta flaga państwowa, odegrano Mazurka Dąbrowskiego. Następnie głos zabrał Komendant Wojewódzki PSP, st. bryg. Stanisław Nowak. Podkreślał on znaczenie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w systemie ratownictwa, podziękował również strażakom za służbę podczas ubiegłorocznych Światowych Dni Młodzieży. W podobnych słowach do zgromadzonych strażaków zwracali się później również wicewojewoda Piotr Ćwik, Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP- poseł Edward Siarka oraz Szef Gabinetu Politycznego w Ministerstwie Budownictwa- Łukasz Smółka.

 

fot. OSP Chabówka


Poświęcenia nowych pojazdów dokonał kapelan wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, mł. bryg. ks. Władysław Kulig. Po modlitwie i poświęceniu, na ręce prezesów Ochotniczych Straży Pożarnych zostały wręczone akty przekazania samochodów ratowniczo- gaśniczych. Akty wręczone zostały przez Zastępcę Komendanta Głównego PSP- st. bryg. Marka Jasińskiego, w asyście wicewojewody Piotra Ćwika oraz małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP- st. bryg. Stanisława Nowaka. Na uroczystości nie mogło zabraknąć Komendantów Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej, m.in. mł. bryg. Mariusza Łaciaka z nowotarskiej KP. Obecni byli również przedstawiciele samorządów. Rabczański Magistrat reprezentował Zastępca Burmistrza, Robert Wójciak. Oprócz naszej jednostki, samochody otrzymali też druhowie z Nowego Targu oraz Szczawy.

 

fot. OSP Chabówka

fot. OSP Chabówka

Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszego województwa otrzymały w zeszłym roku dotację z MSWiA na zakup 20 samochodów ratowniczo- gaśniczych. Ochotnicza Straż Pożarna w Chabówce zakupiła lekki samochód ratowniczo- gaśniczy na podwoziu Forda Transita, przystosowany do działań przy miejscowych zagrożeniach oraz pożarach. Ponadto zakupiono ciężkie samochody ratowniczo- gaśnicze dla OSP w Nowym Targu, Przeginii oraz Sidzinie, średnie samochody ratowniczo- gaśnicze dla OSP w Szczawie, Dębnie, Dominikowicach, Zielonkach, Łososinie Górnej, Zarzeczu, Brzezince, Tokarni, Kukowie, Białce Tatrzańskiej. Lekkie samochody ratowniczo- gaśnicze trafiły także do Słomnik, Chodenic, Trzebinii, Półwsi oraz Pierzchowa. Zakupiono również lekki samochód specjalny- karetkę dla OSP Chrzanów.

 

fot. OSP Chabówka

fot. OSP Chabówka

 

Fotorelacja z uroczystego przekazania samochodów w naszej GALERII!

Poprawiony: niedziela, 19 lutego 2017 20:27