WITAMY

WYNAJEM SALI

Odwiedź nasz profil!

Partnerzy

STRAŻACKI INTERNET

IMIENINY

Dzisiaj: Marii Swiatozara
Jutro: Wiesława Leokadii
Pojutrze: Julii Danieli

LICZNIK

Wizyty dzisiaj10
Wizyty wczoraj60
Cały tydzień399
Cały miesiąc399
Wszystkie174511
 
Start
Plama oleju na Zakopiance w Chabówce - 6.10.2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 06 października 2018 19:47

W sobotę 6 października, kilka minut po godzinie 17. Dyżurny SKKP przyjął zgłoszenie o plamie substancji ropopochodnej na Zakopiance w okolicy kościółka U Krzyża. Do działań zadysponował zastęp GBA z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Rabce. Jeszcze w czasie dojazdu zastępu z JRG, przekazana została informacja o wypadku motocyklisty na "Patelniach". Dyżurny przekierował GBA do tego zdarzenia, niezwłocznie dysponując do plamy oleju zastępy SCRt z JRG Rabka oraz SLRt z naszej jednostki. Po dojeździe we wskazane miejsce, strażacy przystąpili do neutralizacji kilkusetmetrowego wycieku przy pomocy sorbentu oraz roztworu dyspergentu. Działania zakończyły się po kilkudziesięciu minutach w rejonie parkingu przy kościółku U Krzyża, gdzie stał zaparkowany uszkodzony autobus- źródło wycieku.

 

fot. JW

W akcji uczestniczyły:

Siły i środki JRG Rabka-Zdrój:
492[K]43- SCRt Scania R420/Szczęśniak

Siły i środki OSP Chabówka:
498[K]23- SLRt Ford Transit 125 T350/Frank-Cars

Poprawiony: sobota, 06 października 2018 21:49