WITAMY

WYNAJEM SALI

Odwiedź nasz profil!

Partnerzy

STRAŻACKI INTERNET

IMIENINY

Dzisiaj: Marii Swiatozara
Jutro: Wiesława Leokadii
Pojutrze: Julii Danieli

LICZNIK

Wizyty dzisiaj72
Wizyty wczoraj60
Cały tydzień461
Cały miesiąc461
Wszystkie174573
 
Start
Szkolenie strażaków- ratowników OSP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 23 kwietnia 2018 13:02

W dniu 15 kwietnia 2018 roku na terenie Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Rabce odbył się egzamin końcowy szkolenia jednoetapowego strażaków- ratowników OSP, uprawniający do udziału w działaniach ratowniczych. Kurs trwał od 4 grudnia, wzięło w nim udział siedmiu strażaków OSP Chabówka. Zakres tematyczny obejmował m. in. organizację i pracę podczas działań gaśniczych, pracę w aparatach powietrznych, ratownictwo techniczne, pierwszą pomoc.

 

fot. OSP Chabówka

Po ukończeniu szkolenia i zdaniu egzaminu, do Jednostki Operacyjno- Technicznej OSP w Chabówce dołączyli druhowie Piotr Przęczek, Dariusz Surówka, Jakub Wdówka, Piotr Wojtyczko, Krzysztof Woźniak i Eryk Wójcik. Ponadto Konrad Kalinowski uzupełnił kwalifikacje o aparaty powietrzne i ratownictwo techniczne.

 

fot. OSP Chabówka

Szkolenie organizowane było przez Komendę Powiatową PSP w Nowym Targu. Kierownikiem kursu był asp. Wojciech Obajtek, a kadrę dydaktyczną stanowili strażacy Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Rabce. Egzamin końcowy nadzorowali Naczelnik Wydziału Operacyjno- Szkoleniowego KP PSP w Nowym Targu, a także przedstawiciele KW PSP Kraków oraz KP PSP Zakopane. Kurs z wynikiem pozytywnym zakończyli wszyscy przystępujący do egzaminu, oprócz naszych strażaków byli to również druhowie z Rdzawki, Ponic i gminy Nowy Targ.

 

fot. OSP Chabówka

Galeria

Poprawiony: poniedziałek, 23 kwietnia 2018 21:58