WITAMY

WYNAJEM SALI

Odwiedź nasz profil!

Partnerzy

STRAŻACKI INTERNET

IMIENINY

Dzisiaj: Benedykta Izydora
Jutro: Katarzyny Wincentego
Pojutrze: Izoldy Ireneusza

LICZNIK

Wizyty dzisiaj29
Wizyty wczoraj80
Cały tydzień564
Cały miesiąc300
Wszystkie184224
 
Start
Poszukiwania zaginionej w Skawie - 4.03.2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 04 marca 2018 21:59

W niedzielę 4 marca przed godziną 11 do strażaków OSP Chabówka dotarło wezwanie do działań poszukiwawczych. Do punktu koncentracji przy boisku sportowym w Skawie wyjechał zastęp SLRt z naszej jednostki, udały się tam również zastępy OSP z gminy Raba Wyżna oraz Spytkowice, a także GLM Land Rover z JRG Rabka. Po dotarciu na miejsce policjantów oraz ratowników GOPR przedstawione zostały informacje dotyczące osoby zaginionej oraz potencjalnego rejonu w którym mogła przebywać.

 

fot. OSP Chabówka

Siły i środki zgromadzone w punkcie koncentracji przeniosły się w okolice z których zaginiona kobieta wyszła, następnie zostały przydzielone zadania poszczególnym pododdziałom. Ratownicy GOPR, policjanci oraz strażacy OSP Raba Wyżna wykorzystali w swoich działaniach quady. pozostali strażacy rozdzielili się i utworzyli tyraliery, przeszukując wyznaczoną okolicę obejmującą pola i zagajniki między Skawą a Wysoką. Działania nie przynosiły rezultatów w postaci odnalezienia poszukiwanej lub śladów mogących świadczyć o jej przemieszczaniu się tamtą drogą. Zapadła decyzja o powrocie strażaków tworzących tyralierę do punktu z którego wyruszyli. Ratownicy na quadach kontynuowali swoje działania. Po pewnym czasie zapadła decyzja o przemieszczeniu części sił policji oraz OSP Spytkowice do Spytkowic, krótko później przekazano informację o zakończeniu działań pozostałych na miejscu jednostek ochotniczych straży pożarnych. Do tego czasu nie udało się odnaleźć osoby poszukiwanej.

 

fot. OSP Chabówka


Niestety, w późniejszym czasie media przekazały informację że poszukiwana kobieta została odnaleziona martwa przez przypadkową osobę, na terenie nieobjętym wcześniej działaniami poszukiwawczymi. Według informacji przekazanych przez policję mediom, wstępnie nie wykazano żeby do śmierci kobiety przyczyniły się osoby postronne.


W działaniach poszukiwawczych brały udział:

Siły i środki JRG Rabka-Zdrój:
492[K]20- GLM Land Rover Defender 110

Siły i środki OSP KSRG:
499[K]20- GLBM Renault Master/Bibmot + quad- OSP Raba Wyżna
499[K]68- SLRt Ford Transit 90 T350/Stolarczyk- OSP Spytkowice
499[K]72- GBA 2,5/24 Mercedes Benz Atego 1326/Bocar- OSP Raba Wyżna

Siły i środki OSP spoza KSRG:
497[K]55- GLM GAZ Gazela/Moto Truck- OSP Skawa
498[K]23- SLRt Ford Transit 125 T350/Frank-Cars- OSP Chabówka
498[K]53- GLM Land Rover Defender 110- OSP Rokiciny Podhalańskie
498[K]55- GLM Land Rover Defender 110- OSP Sieniawa

Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe:
37- Land Rover Defender 110 + quad

Policja:
G903- Kia Sorento + quad- KPP Nowy Targ
G907- Škoda Yeti- KP Rabka-Zdrój
G921- Fiat Ducato- KP Rabka-Zdrój
G937- Škoda Yeti- KPP Nowy Targ

 

Artykuł ze zdjęciami: