WITAMY

WYNAJEM SALI

Odwiedź nasz profil!

Partnerzy

STRAŻACKI INTERNET

IMIENINY

Dzisiaj: Ildefonsa Rajmunda
Jutro: Rafała Felicji Franciszka
Pojutrze: Pawła Milosza

LICZNIK

Wizyty dzisiaj46
Wizyty wczoraj54
Cały tydzień262
Cały miesiąc1975
Wszystkie178729
 
Start
Działania poszukiwawcze w Rabce - 30.10.2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 30 października 2016 22:10

30 października 2016 roku o godzinie 18.53 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Nowym Targu zadysponowało naszą jednostkę do działań poszukiwawczych na terenie Rabki. Zastęp z OSP Chabówka wyruszył do miejsca koncentracji sił i środków na terenie Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Rabce. Oprócz nas do akcji zadysponowano jednostki ochotnicze z terenu gmin Rabka oraz Raba Wyżna. Dowódca zastępu udał się do Punktu Alarmowego, gdzie uzyskał informacje dotyczące zaginionej osoby. Z informacji wynikało, iż chodzi o 13-letnią dziewczynę z północnej Polski, która samowolnie oddaliła się od opiekunów w nieznanym kierunku. Zastęp z naszej OSP skierował się na parking przy cmentarzu parafialnym przy ul. Orkana, skąd strażacy mieli udać się na dokładne przeszukanie okolicy.

 

fot. Gorce24.pl

Podczas przeszukiwania cmentarza, drogą radiową przekazana została informacja że jeden z przejeżdżających kierowców widział w okolicy prowadzonych przez nas działań osobę odpowiadającą rysopisowi. Ratownicy ruszyli do poszukiwań w parku, w pasie między pocztą a szpitalem kardiologicznym. Bardzo szybko strażacy OSP Chabówka zauważyli dziewczynę ukrywającą się w pobliżu. Okazało się że jest to właśnie poszukiwana nastolatka. Informacja drogą radiową została przekazana do PA a następnie do wszystkich zastępów pracujących na terenie miasta. Do miejsca odnalezienia dziewczyny przyjechał zastęp z JRG Rabka oraz policja, która zajęła się zaginioną. Nie wymagała ona udzielenia pomocy medycznej. Działania wszystkich jednostek zostały zakończone po kilkudziesięciu minutach.

 

fot. Gorce24.pl

W akcji brały udział:

Siły i środki Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Rabce:
492[K]20- GLM Land Rover Defender 110
492[K]21- GBA 2,5/24 MAN TGM 13.290/Stolarczyk

Siły i środki OSP KSRG:
499[K]70- SLRt Iveco Turbo Daily 65C15/Wawrzaszek- OSP Rdzawka

Siły i środki OSP spoza KSRG:
497[K]55- GLM Gaz Gazela/Moto Truck- OSP Skawa
497[K]97- GBA 3/24 DAF 75/Doeschot-Rosenbauer- OSP Chabówka
498[K]46- GLM Ford Transit 90 T350/Stolarczyk- OSP Ponice
498[K]53- GLM Land Rover Defender 110- OSP Rokiciny Podhalańskie

 

Artykuł i galeria na stronie:

Poprawiony: niedziela, 30 października 2016 22:42