WITAMY

WYNAJEM SALI

Odwiedź nasz profil!

Partnerzy

STRAŻACKI INTERNET

IMIENINY

Dzisiaj: Ildefonsa Rajmunda
Jutro: Rafała Felicji Franciszka
Pojutrze: Pawła Milosza

LICZNIK

Wizyty dzisiaj24
Wizyty wczoraj54
Cały tydzień240
Cały miesiąc1953
Wszystkie178707
 
Start
Ludźmierz 2012 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 15 czerwca 2012 13:55

VIII Pielgrzymka Strażacka Drogą Papieską z Krzeptówek do Ludźmierza - 3 czerwca 2012 r.

 

Jak co roku w pierwszą niedzielę czerwca wyruszyła kolejna, ósma już Samochodowa Pielgrzymka Strażaków z Krzeptówek do Ludźmierza. Jest ona okazją do spotkania i wspólnej modlitwy o wstawiennictwo u Matki Boskiej Ludźmierskiej. Wśród  około 120 samochodów straży pożarnej, które przejechały w tym roku trasę pielgrzymki, obecna była również delegacja OSP Chabówka.

 

Samochody bojowe ustawiły się na Krzeptówkach, skąd około godziny 11.00 wyruszyły trasą, którą w 1997 roku przejechał błogosławiony Ojciec Święty Jan Paweł II. Pod bramą Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej zostały poświęcone przez tamtejszego księdza. Dojeżdżając do celu pielgrzymki wozy ponownie poświęcono, tym razem dokonał tego kustosz ludźmierskiego Sanktuarium, a jednocześnie kapelan OSP powiatu nowotarskiego- ks. prałat Tadeusz Juhas. Następnie delegacje oraz poczty sztandarowe udały się przed ołtarz polowy, gdzie odprawiona została uroczysta Msza Święta.

Foto i tekst. druh Grzegorz Pitek